HomePage
Ochrona
Telewizory
Audio
Telefony komórkowe
Komputery
Notebooki
Tablety
Drukarki
Monitory
Zegarki
Projektory
Okulary
Aparaty fotograficzne
Myjki
Lodówki
Pralki
Odkurzacze
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, wystawy, szkolenia
Wideoteka
Różne
RX0 II
 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejs
α6400
 
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic opracowuje dwa modele pierwsze
IER-Z1R
 
Sony rozwija linię Signature Series
MDR-Z7M2
 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddaj
WF-SP900
 
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połąc
WH-1000XM3
 
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z no
XAV-AX3005DB
 
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV

Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle

Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle

Firma Canon zapowiedziała dziś dwie nowe sieciowe kamery do monitoringu. Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom — sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V są wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowe kamery można wykorzystać m.in. do całodobowego nadzoru w zastosowaniach, takich jak: monitoring kluczowych obiektów infrastrukturalnych, sklepów detalicznych, obiektów handlowych i obszarów miejskich.

VB-M50B FSL

Oba modele oferują nowy interfejs graficzny (graphical user interface; GUI) oraz wbudowane oprogramowanie Mobile Viewer, które obsługuje różne przeglądarki i urządzenia mobilne, aby zapewnić instalatorom oraz użytkownikom końcowym dużą kompatybilność i łatwość zarządzania.

Niezwykle wyraźny obraz w słabym świetle
Kamera PTZ VB-M50B cechuje się dużą czułością i zapewnia doskonały obraz w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, także podczas wykorzystania 5-krotnego zoomu optycznego. Duży otwór przysłony, który przepuszcza więcej światła do wnętrza kamery, gwarantuje jasny obraz nawet przy dużym powiększeniu.

Dzięki czułej matrycy i wydajnemu procesorowi obrazu kamera VB-M50B może zarejestrować twarz z rozpoznawalnymi barwami z odległości 90 metrów przy świetle otoczenia równoważnym światłu księżyca (0,08 luksa). Dzięki temu rozwiązanie to sprawdza się doskonale w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, na przykład podczas dochodzeń i gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim.

VB-M50B oferuje też nowy tryb Clear IR do rejestrowania monochromatycznego obrazu o wysokiej rozdzielczości zarówno w dzień, jak i w nocy. Tryb ten zapewnia wyraźniejszy i - w porównaniu do trybu kolorowego - bardziej szczegółowy obraz, zwłaszcza z dużej odległości, a jednocześnie pozwala ograniczyć zniekształcenia spowodowane drganiem rozgrzanego powietrza, więc dobrze nadaje się do dalekodystansowego monitoringu w trudnych warunkach.

Wysoka jakość obrazu
VB-H651V oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia (do 122,1⁰). W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co ma szczególne znaczenie w zastosowaniach wymagających wyższej jakości obrazu na potrzeby funkcji, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach i przestrzeniach handlowych.

Oba modele są też wyposażone w funkcję Motion Adaptive Noise Reduction, nową technologię firmy Canon, która wykrywa poruszające się obiekty i zmniejsza poziom szumów, aby poprawić obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dynamiczna redukcja szumów w czasie rzeczywistym, w zależności od sytuacji i wymagań, gwarantuje optymalną jakość obrazu, pozwalając skutecznie wykrywać i identyfikować zagrożenia.

Julian Rutland, European NVS Marketing Director, Canon Europe, mówi: „Obserwujemy rosnący popyt na systemy monitoringu wysokiej klasy zdolne do rejestrowania dobrego jakościowo obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Oznacza to, że technologia kamer działających w słabym świetle jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek przedtem. Nowe kamery doskonale uzupełniają naszą istniejącą ofertę i zapewnią integratorom oraz instalatorom wydajność, wytrzymałość i jakość, jakiej można oczekiwać po marce Canon”.

Dane techniczne:

  • Kamera VB-M50B oferuje wartość przysłony od f/1,8 przy szerokokątnym zakresie obrazu, do f/2,4 w trybie teleobiektywu z długością ogniskowej równą 600 mm (ekwiwalent ogniskowej w aparacie na film 35 mm). Rejestrowany obraz ma rozdzielczość 1,3 MP. Kamera może nagrywać obraz kolorowy w świetle o natężeniu 0,04 luksa, a w trybie monochromatycznym wymaga minimalnego oświetlenia na poziomie 0,002 luksa. W kamerze VB-M50B zastosowano też soczewki asferyczne o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra Low Dispersion, UD), które ograniczają ryzyko aberracji chromatycznej i gwarantują dużą ostrość obrazu.
  • Kamera VB-H651V została wyposażona w matrycę Full HD 1/3” CMOS o rozdzielczości 2,1 MP oraz obiektyw f/1,2(W) – f/1,8(T) z optycznym zoomem 2,4x. Kamera może rejestrować obraz kolorowy nawet w świetle o natężeniu 0,035 luksa, a obraz monochromatyczny — w świetle o natężeniu 0,002 luksa.

Nowe kamery są kompatybilne z profilami ONVIF S i G.

Urządzenia będą dostępne od 16 maja 2016 r.

Dodatkowe informacje na temat kamer do monitoringu Canon dostępne są na stronie: www.canon.pl/for_work/business-products/network-cameras/

2016041501 / 15.04.2016 / Różne / CANON /

Nowe urządzenia Canon z serii MAXIFY
Nowe urządzenia Canon z serii MAXIFY
Firma Canon zaprezentowała najnowsze drukarki z linii MAXIFY – cztery wielofunkcyjne urządzenia MAXIFY MB2150, MB2750, MB5150 i MB5450 oraz jedną drukarkę MAXIFY iB4150. Nowe produkty to następna generacja uznanych i nagradzanych modeli MAXIFY MB2050, MB2350, MB5050, MB5350 oraz iB4050, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności małych firm i domowych biur.
.....
Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych
Canon prezentuje dwa atramentowe urządzenia wielofunkcyjne serii PIXMA – PIXMA MG3050 i PIXMA MG2550S. Nowe, kompaktowe drukarki, wyróżniające się nowoczesnym designem, zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą drukować wysokiej jakości dokumenty i fotografie.
.....
Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych 
Piękne zdjęcia, szybkie udostępnianie: Canon EOS 1300D
Piękne zdjęcia, szybkie udostępnianie: Canon EOS 1300D
Firma Canon prezentuje najnowszą lustrzankę dla początkujących użytkowników – EOS 1300D. Aparat oferuje ulepszone funkcje niezbędne do kreatywnego fotografowania i filmowania, a dzięki łączności Wi-Fi i NFC dzielenie się zdjęciami będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Aparat został wyposażony w 18-megapikselową matrycę i oferuje łatwą, intuicyjną obsługę.
.....
Więcej twórczych możliwości: lustrzanka Canon EOS 80D i obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM
Firma Canon prezentuje EOS 80D – lustrzankę wyposażoną w technologie i funkcje, które wspierają rozwój umiejętności w zakresie fotografowania i filmowania. Aparat oferuje wiele opcji personalizacji i pozwala fotografować z dużą szybkością i łatwością.
.....
Więcej twórczych możliwości: lustrzanka Canon EOS 80D i obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM
Laserowa drukarka dla małego biznesu: Canon i-SENSYS LBP151dw
Laserowa drukarka dla małego biznesu: Canon i-SENSYS LBP151dw
Firma Canon zaprezentowała nową monochromatyczną drukarkę laserową i-SENSYS LBP151dw. Została ona zaprojektowana z myślą o potrzebach niewielkich grup roboczych i oferuje ulepszoną wydajność oraz rozbudowane opcje łączności przy zachowaniu kompaktowej konstrukcji.
.....
Nowe plotery Canon serii imagePROGRAF PRO: wysoka wydajność i jakość obrazu
Firma Canon Europe zaprezentowała cztery urządzenia z najnowszej serii atramentowych ploterów wielkoformatowych imagePROGRAF PRO. Modele imagePROGRAF PRO-2000 i imagePROGRAF PRO-4000 zaprojektowano z myślą o druku najwyższej jakości grafiki artystycznej i fotografii.
.....
Nowe plotery Canon serii imagePROGRAF PRO: wysoka wydajność i jakość obrazu 
Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle
Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle
Firma Canon zapowiedziała dziś dwie nowe sieciowe kamery do monitoringu. Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom — sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V są wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
.....
Firma tygodnia

TE Connectivity
Spis firm


TE Connectivity


akYtec GmbH


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


PANASONIC


NEXPERIA


Foremost Electronics


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


Tektronix


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


AVNET


PANDUIT
Kalendarz
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813