Spis firm
 

PANASONIC
 

BOSCH
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

LEM
 

Tektronix
 

MENCOM
 

Analog Devices
 

HIROSE ELECTRIC CO., LTD
HomePage
Ochrona
Telewizory
Audio
Telefony komórkowe
Komputery
Notebooki
Tablety
Drukarki
Monitory
Zegarki
Projektory
Okulary
Aparaty fotograficzne
Myjki
Lodówki
Pralki
Odkurzacze
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, wystawy, szkolenia
Wideoteka
Różne
Galaxy XCover Pro
 
Samsung prezentuje Galaxy XCover Pro: wy
Portable SSD T7 Touch
 
CES 2020 – Samsung prezentuje przenośny
RX0 II
 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejs
α6400
 
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic opracowuje dwa modele pierwsze
IER-Z1R
 
Sony rozwija linię Signature Series
MDR-Z7M2
 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddaj
WF-SP900
 
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połąc

Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle

Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle

Firma Canon zapowiedziała dziś dwie nowe sieciowe kamery do monitoringu. Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom — sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V są wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowe kamery można wykorzystać m.in. do całodobowego nadzoru w zastosowaniach, takich jak: monitoring kluczowych obiektów infrastrukturalnych, sklepów detalicznych, obiektów handlowych i obszarów miejskich.

VB-M50B FSL

Oba modele oferują nowy interfejs graficzny (graphical user interface; GUI) oraz wbudowane oprogramowanie Mobile Viewer, które obsługuje różne przeglądarki i urządzenia mobilne, aby zapewnić instalatorom oraz użytkownikom końcowym dużą kompatybilność i łatwość zarządzania.

Niezwykle wyraźny obraz w słabym świetle
Kamera PTZ VB-M50B cechuje się dużą czułością i zapewnia doskonały obraz w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, także podczas wykorzystania 5-krotnego zoomu optycznego. Duży otwór przysłony, który przepuszcza więcej światła do wnętrza kamery, gwarantuje jasny obraz nawet przy dużym powiększeniu.

Dzięki czułej matrycy i wydajnemu procesorowi obrazu kamera VB-M50B może zarejestrować twarz z rozpoznawalnymi barwami z odległości 90 metrów przy świetle otoczenia równoważnym światłu księżyca (0,08 luksa). Dzięki temu rozwiązanie to sprawdza się doskonale w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, na przykład podczas dochodzeń i gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim.

VB-M50B oferuje też nowy tryb Clear IR do rejestrowania monochromatycznego obrazu o wysokiej rozdzielczości zarówno w dzień, jak i w nocy. Tryb ten zapewnia wyraźniejszy i - w porównaniu do trybu kolorowego - bardziej szczegółowy obraz, zwłaszcza z dużej odległości, a jednocześnie pozwala ograniczyć zniekształcenia spowodowane drganiem rozgrzanego powietrza, więc dobrze nadaje się do dalekodystansowego monitoringu w trudnych warunkach.

Wysoka jakość obrazu
VB-H651V oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia (do 122,1⁰). W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co ma szczególne znaczenie w zastosowaniach wymagających wyższej jakości obrazu na potrzeby funkcji, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach i przestrzeniach handlowych.

Oba modele są też wyposażone w funkcję Motion Adaptive Noise Reduction, nową technologię firmy Canon, która wykrywa poruszające się obiekty i zmniejsza poziom szumów, aby poprawić obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dynamiczna redukcja szumów w czasie rzeczywistym, w zależności od sytuacji i wymagań, gwarantuje optymalną jakość obrazu, pozwalając skutecznie wykrywać i identyfikować zagrożenia.

Julian Rutland, European NVS Marketing Director, Canon Europe, mówi: „Obserwujemy rosnący popyt na systemy monitoringu wysokiej klasy zdolne do rejestrowania dobrego jakościowo obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Oznacza to, że technologia kamer działających w słabym świetle jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek przedtem. Nowe kamery doskonale uzupełniają naszą istniejącą ofertę i zapewnią integratorom oraz instalatorom wydajność, wytrzymałość i jakość, jakiej można oczekiwać po marce Canon”.

Dane techniczne:

  • Kamera VB-M50B oferuje wartość przysłony od f/1,8 przy szerokokątnym zakresie obrazu, do f/2,4 w trybie teleobiektywu z długością ogniskowej równą 600 mm (ekwiwalent ogniskowej w aparacie na film 35 mm). Rejestrowany obraz ma rozdzielczość 1,3 MP. Kamera może nagrywać obraz kolorowy w świetle o natężeniu 0,04 luksa, a w trybie monochromatycznym wymaga minimalnego oświetlenia na poziomie 0,002 luksa. W kamerze VB-M50B zastosowano też soczewki asferyczne o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra Low Dispersion, UD), które ograniczają ryzyko aberracji chromatycznej i gwarantują dużą ostrość obrazu.
  • Kamera VB-H651V została wyposażona w matrycę Full HD 1/3” CMOS o rozdzielczości 2,1 MP oraz obiektyw f/1,2(W) – f/1,8(T) z optycznym zoomem 2,4x. Kamera może rejestrować obraz kolorowy nawet w świetle o natężeniu 0,035 luksa, a obraz monochromatyczny — w świetle o natężeniu 0,002 luksa.

Nowe kamery są kompatybilne z profilami ONVIF S i G.

Urządzenia będą dostępne od 16 maja 2016 r.

Dodatkowe informacje na temat kamer do monitoringu Canon dostępne są na stronie: www.canon.pl/for_work/business-products/network-cameras/

2016041501 / 15.04.2016 / Różne / CANON /

Nowe urządzenia Canon z serii MAXIFY
Nowe urządzenia Canon z serii MAXIFY
Firma Canon zaprezentowała najnowsze drukarki z linii MAXIFY – cztery wielofunkcyjne urządzenia MAXIFY MB2150, MB2750, MB5150 i MB5450 oraz jedną drukarkę MAXIFY iB4150. Nowe produkty to następna generacja uznanych i nagradzanych modeli MAXIFY MB2050, MB2350, MB5050, MB5350 oraz iB4050, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności małych firm i domowych biur.
.....
Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych
Canon prezentuje dwa atramentowe urządzenia wielofunkcyjne serii PIXMA – PIXMA MG3050 i PIXMA MG2550S. Nowe, kompaktowe drukarki, wyróżniające się nowoczesnym designem, zaprojektowano z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą drukować wysokiej jakości dokumenty i fotografie.
.....
Nowe urządzenia wielofunkcyjne Canon serii PIXMA dla użytkowników domowych 
Piękne zdjęcia, szybkie udostępnianie: Canon EOS 1300D
Piękne zdjęcia, szybkie udostępnianie: Canon EOS 1300D
Firma Canon prezentuje najnowszą lustrzankę dla początkujących użytkowników – EOS 1300D. Aparat oferuje ulepszone funkcje niezbędne do kreatywnego fotografowania i filmowania, a dzięki łączności Wi-Fi i NFC dzielenie się zdjęciami będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Aparat został wyposażony w 18-megapikselową matrycę i oferuje łatwą, intuicyjną obsługę.
.....
Więcej twórczych możliwości: lustrzanka Canon EOS 80D i obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM
Firma Canon prezentuje EOS 80D – lustrzankę wyposażoną w technologie i funkcje, które wspierają rozwój umiejętności w zakresie fotografowania i filmowania. Aparat oferuje wiele opcji personalizacji i pozwala fotografować z dużą szybkością i łatwością.
.....
Więcej twórczych możliwości: lustrzanka Canon EOS 80D i obiektyw EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM
Laserowa drukarka dla małego biznesu: Canon i-SENSYS LBP151dw
Laserowa drukarka dla małego biznesu: Canon i-SENSYS LBP151dw
Firma Canon zaprezentowała nową monochromatyczną drukarkę laserową i-SENSYS LBP151dw. Została ona zaprojektowana z myślą o potrzebach niewielkich grup roboczych i oferuje ulepszoną wydajność oraz rozbudowane opcje łączności przy zachowaniu kompaktowej konstrukcji.
.....
Nowe plotery Canon serii imagePROGRAF PRO: wysoka wydajność i jakość obrazu
Firma Canon Europe zaprezentowała cztery urządzenia z najnowszej serii atramentowych ploterów wielkoformatowych imagePROGRAF PRO. Modele imagePROGRAF PRO-2000 i imagePROGRAF PRO-4000 zaprojektowano z myślą o druku najwyższej jakości grafiki artystycznej i fotografii.
.....
Nowe plotery Canon serii imagePROGRAF PRO: wysoka wydajność i jakość obrazu 
Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle
Canon prezentuje dwie kamery do monitoringu, które zapewniają wysokiej jakości obraz w słabym świetle
Firma Canon zapowiedziała dziś dwie nowe sieciowe kamery do monitoringu. Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom — sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V są wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
.....
Interesting video


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit


The Floppotron: Hawaii Five-O


Floppy Music, Michael Jackson: "Billie Jean" played on FDD and HDD
Firma tygodnia

PANASONIC
Spis firm


PANASONIC


BOSCH


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


LEM


Tektronix


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


GLOBUS


TESCO


EURONICS


ALZA


OBI


PLANEO elektro
Kalendarz
ELEKTRO 2020, MOSKWA, Rosja, 8.6.-11.6.2020
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813