Spis firm
 

INTEL
 

PANASONIC
 

BOSCH
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

LEM
 

Tektronix
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Ochrona
Telewizory
Audio
Telefony komórkowe
Komputery
Notebooki
Tablety
Drukarki
Monitory
Zegarki
Projektory
Okulary
Aparaty fotograficzne
Myjki
Lodówki
Pralki
Odkurzacze
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, wystawy, szkolenia
Wideoteka
Różne
Sony Xperia L4
 
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetla
Galaxy Z Flip
 
Przyszłość zmienia kształt: wyznaczaj tr
Galaxy XCover Pro
 
Samsung prezentuje Galaxy XCover Pro: wy
Portable SSD T7 Touch
 
CES 2020 – Samsung prezentuje przenośny
RX0 II
 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejs
α6400
 
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic opracowuje dwa modele pierwsze
IER-Z1R
 
Sony rozwija linię Signature Series

Sony prezentuje nowe produkty audio i mobilne na targach IFA 2016

Sony prezentuje nowe produkty audio i mobilne na targach IFA 2016

Na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, Sony Corporation przedstawiła nową linię produktów, które są wizytówką kreatywności projektantów oraz potencjału technologicznego firmy. Zgodnie ze swoją filozofią, Sony stara się aby wszystkie nowe modele i urządzenia prezentowane na IFA 2016 budziły ciekawość oraz wywoływały emocje.

Najważniejsze ogłoszenia i zaprezentowane produkty:

Podczas konferencji prasowej przed otwarciem targów, 1 września, prezes i dyrektor generalny Sony - Kazuo Hirai oficjalnie zaprezentował najnowsze urządzenia audio, które jego zdaniem są odwzorowaniem dążenia firmy do wprowadzania coraz ciekawszych i bardziej zróżnicowanych rozwiązań. Hirai wspomniał również o systemie wirtualnej rzeczywistości PlayStation®VR, a następnie szczegółowo omówił działania firmy ukierunkowane na poszukiwanie potencjalnych obszarów innowacyjności w elektronice użytkowej. Omówił między innymi działalność firmy w ramach inkubatora biznesu Seed Acceleration Program, programu Life Space UX oraz prace nad sztuczną inteligencją i robotyką. „Chcemy, by nasze produkty znajdowały się jak najbliżej was” - powiedział prezes Hirai - „O wartości Sony decyduje stałe utrzymywanie pozytywnych emocji poprzez szeroki wachlarz produktów, które przyczyniają się do poprawy jakości sposobu, w jaki użytkownicy widzą, słyszą, odczuwają i bawią się”. Następnie głos zabrał Hideyuki Furumi, wiceprezes wykonawczy Sony Mobile Communications Inc. odpowiedzialny za globalną sprzedaż i marketing. Podczas wystąpienia zaprezentował nowy, flagowy model smartfonu Xperia™ X i omówił udoskonalenia wprowadzone w produktach Xperia Smart, które poszerzają spektrum możliwości komunikowania się.

Zapis wideo konferencji prasowej jest dostępny pod adresem:

www.sony.co.uk/ifa-press


Najważniejsze z prezentowanych produktów i prototypów

Smartfony Xperia i produkty Xperia Smart

Firma Sony ogłosiła dwa nowe smartfony z serii Xperia X: flagowy Xperia XZ oraz Xperia X Compact. W obu modelach, poprzez wprowadzenie nowo opracowanej technologii trzech czujników udoskonalone zostało działanie aparatu. Sprzedaż modelu Xperia XZ na całym świecie rozpocznie się w październiku, a Xperia X Compact we wrześniu.

Stworzona przez Sony technologia trzech czujników pozwala uchwycić sceny rozgrywające się w ułamku sekundy, bez względu na panujące warunki. Rozwiązanie to opiera się na połączeniu trzech elementów:

  • Przetwornika obrazu z szybkim i dokładnym systemem AF (automatycznego ustawiania ostrości). Ten zaawansowany przetwornik umożliwia wyjątkowo efektywne śledzenie ostrości dzięki systemowi Predictive Hybrid AF, który obserwuje i przewiduje ruch obiektu.
  • Czujnika odległości z laserem AF, który umożliwia szybkie i dokładne ustawianie ostrości nawet przy słabym oświetleniu.
  • Czujnika RGBC-IR, który rejestruje kolory w taki sam sposób, jak widzi je oko ludzkie, niezależnie od warunków oświetlenia.

W obu nowych modelach wprowadzono znaczące udoskonalenia w nagrywaniu filmów. Smartfony po raz pierwszy będą wyposażone w 5-kierunkowy system stabilizacji, który ułatwi uzyskanie stabilnego obrazu nawet podczas kręcenia filmu w zbliżeniu. Aby korzystanie ze smartfonu było jeszcze bardziej pozytywnym doświadczeniem, Sony wprowadza szereg inteligentnych funkcji, które optymalizują pracę telefonu oraz analizują sposób w jaki użytkownik z niego korzysta. Przykładowo, opracowana wspólnie z firmą Qnovo Inc. technologia adaptacyjnego ładowania wydłuża okres eksploatacji akumulatora. Model Xperia XZ został wyposażony w wyświetlacz Full HD o wielkości 5,2" oraz doskonale leżącą w ręce metalową obudowę. Natomiast w modelu Xperia X Compact zastosowano wyświetlacz HD 4,6".

Sprzęt audio

Firma Sony ogłosiła także termin wprowadzenia do sprzedaży nowego produktu z grupy Smart: Xperia Ear, który poszerza możliwości komunikowania się. Produkt jest przeznaczony do noszenia w uchu i obsługiwany bez użycia rąk. Jego sprzedaż na wybranych rynkach rozpocznie się w listopadzie. Xperia Ear reaguje na polecenia głosowe i bezprzewodowo łączy się ze smartfonem. Z pomocą naturalnej komunikacji głosowej pozwala pozyskać informacje. Dzięki technologii Sony Agent i czujnikowi zbliżeniowemu Xperia Ear przekazuje ważne dla użytkownika informacje, gdy tylko znajdzie się w uchu. Umożliwia dzięki temu zarówno kontakt z bezpośrednim otoczeniem, jak i komunikację na odległość. Aby pokazać możliwości produktów Smart, Sony zaprezentuje również koncepcje Xperia Projector i Xperia Agent, w partnerstwie z Yahoo Japan i Nestlé Japan.

 

Sony wprowadzi także nową, flagową rodzinę Signature Series. Połączono w niej najlepsze, doskonalone od lat rozwiązania cyfrowe i analogowe. Rodzinę tę tworzą produkty związane z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości („Hi-Res”): słuchawki stereofoniczne MDR-Z1R, dwa modele Walkman® z nowej serii WM1 (NW-WM1Z i NW-WM1A) oraz wzmacniacz słuchawkowy TA-ZH1ES. Firma Sony nieustannie poszukuje materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewnią najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku, więc podeszła do projektowania w niekonwencjonalny sposób. Produkty z rodziny Signature Series pozwalają w pełni docenić kunszt wykonawców i wiernie oddają całe spektrum dźwięków - zarówno delikatny pogłos utrzymujący się przez chwilę po umilknięciu orkiestry, jak i klimat rozpalającego emocje koncertu live. Nowa rodzina produktów audio wynosi dźwięk na nowy, niespotykany dotąd poziom i zmienia jego percepcję: słuchanie staje się odczuwaniem.

Na stoisku firmy Sony na targach IFA pojawi się także szereg innych nowości. Należą do nich domowy zestaw muzyczny Hi-Res o dużej mocy (MHC-GT7DW), dwa modele słuchawek bezprzewodowych Extra Bass™ odpowiednich dla osób uprawiających sport (MDR-XB80BS i MDR-XB50BS) oraz Walkman® Hi-Res z serii NW-A30, którego obsługę ułatwia ekran dotykowy o przekątnej 3,1". Firma Sony zamierza rozwijać ofertę produktów audio i proponować nowe sposoby kontaktu z muzyką, spełniając w ten sposób wymagania współczesnych konsumentów, którzy mają coraz bardziej zróżnicowane gusta muzyczne i zwyczaje podczas słuchania.Wśród ogłoszonych przez Sony nowości znalazły się też bezprzewodowe, stereofoniczne słuchawki Hi-Res MDR-1000X. Są one wyposażone w wiodący system osłabiania zewnętrznego hałasu*1, który gwarantuje wysoką jakość słuchanej muzyki niezależnie od poziomu hałasu w otoczeniu. Słuchawki wyposażono również w tryby gwarantujące, że dźwięki z otoczenia tj. np. komunikaty na lotnisku, czy głos rozmówcy, będą słyszalne bez zdejmowania słuchawek.

*1: Stan na 1 września 2016 r. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA. Dotyczy rynku słuchawek osłabiających zewnętrzne hałasy. (JEITA: Japan Electronics and Information Technology Industries Association — Japońskie Stowarzyszenie Przemysłu Elektronicznego i Informatycznego)

4K BRAVIA®

Telewizory 4K HDR BRAVIA z nowej, flagowej serii Z (ogłoszone wcześniej i dostępne w wersji z ekranem 100", 75" oraz 65") wyposażono w nowo opracowany procesor obrazu 4K: 4K HDR Processor X1™ Extreme. W serii tej po raz pierwszy wykorzystano także unikatowe podświetlenie Sony Backlight Master Drive™, które tworzy pełna matryca gęsto rozmieszczonych diod LED. Taki system pozwala uzyskać jaskrawszą biel oraz głębszą czerń, a widzowie mają wrażenie, że oglądają rzeczywistość.

Nowy procesor X1 Extreme o 40% wydajniej przetwarza obraz w czasie rzeczywistym niż jego poprzednik, renomowany 4K Processor X1. Jest również wyposażony w trzy nowe technologie: Object-based HDR remaster, interpolującą materiały HD o standardowym zakresie dynamicznym (SDR) do jakości zbliżonej do 4K HDR, Dual database processing, której zadaniem jest usuwanie niepożądanych zakłóceń cyfrowych, oraz Super Bit Mapping™ 4K HDR, zwiększającą płynność przejść tonalnych. Dzięki połączeniu tych technologii z podświetleniem Backlight Master Drive widzowie oglądający różnorodne materiały 4K HDR uzyskują najlepsze możliwe wrażenia wizualne, a obraz charakteryzuje wyjątkowa jasność, kontrast i żywa kolorystyka.

Ponadto, podczas targów IFA 2016, firma Sony po raz pierwszy pokaże prototypowy odtwarzacz Blu-ray™ Ultra HD.

Life Space UX*2

Firma Sony poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży w Wielkiej Brytanii szklanego głośnika i przenośnego projektora działającego przy bardzo małych odległościach. Wcześniej produkty te wprowadzone zostały na rynek japoński i amerykański. Przenośny projektor do wyświetlania obrazu z bardzo małej odległości ma kształt sześcianu o boku 10 cm. Mimo niewielkich rozmiarów pozwala na wyświetlanie obrazu, o przekątnej do 80 cali, na stole, ścianie lub innej, dowolnej powierzchni. Szklany głośnik z kolei wypełnia domowy salon ciepłym światłem diod LED oraz kryształowo czystym dźwiękiem płynącym z walca ze szkła organicznego.

*2: Założeniem koncepcji Life Space UX jest zapewnianie niepowtarzalnych wrażeń oraz tworzenie nowych możliwości przekształcania przestrzeni mieszkalnej.

*3: 3840 × 2160

Obraz cyfrowy

Nowa kamera Action Cam 4K*3 Sony FDR-X3000R jest pierwszym modelem wyposażonym w innowacyjny system stabilizacji obrazu Balanced Optical SteadyShot, którego zastosowanie było możliwe dzięki nowo opracowanemu zespołowi obiektywu. System ten zapewnia płynność i stabilność obrazu nawet podczas nagrywania w rozdzielczości 4K lub przy zwiększonej szybkości klatek. Zaletą nowego obiektywu szerokokątnego ZEISS® Tessar jest znacznie mniejsza dystorsja, w praktyce oznaczająca bardziej naturalny wygląd rejestrowanego obrazu. Do kamery przygotowano ponadto cały wachlarz akcesoriów — między innymi dostarczany w zestawie pilot z funkcją podglądu na żywo, który daje pełną kontrolę nad zasilaniem kamery i nagrywaniem. Dzięki niemu oraz innym produktom uzupełniającym, kamera Action Cam spełni potrzeby swoich użytkowników w najróżniejszych warunkach i sytuacjach.

Razem z nowym modelem Action Cam, firma Sony zaprezentuje inne nowoczesne produkty z segmentu obrazowania cyfrowego: aparaty α7R II*4, α7S II*4, α6300*4 i RX1R II*4 oraz teleobiektyw stałoogniskowy G Master™ FE 85 mm F1,4 GM*4. Wszystkie one zdobyły wyróżnienia na tegorocznych konkursach TIPA 2016 lub EISA 2016-2017.

*4: Już w sprzedaży

Gry i usługi sieciowe

System wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR („PS VR”) rozszerza granice świata PlayStation®4 (PS4TM) i umożliwia użytkownikowi przeniesienie się w wirtualny świat, który otoczy go ze wszystkich stron. Wrażenia z używania zestawu VR można porównać z wejściem do wnętrza gry. System dokładnie śledzi ustawienie i ruchy głowy gracza. Obracanie powoduje naturalne, pozbawione opóźnień przemieszczanie obrazu wirtualnego świata. Na odwiedzających stoisko Sony podczas targów IFA 2016 czekają materiały VR, w tym gra PS VR „THE PLAYROOM VR”. Może w niej uczestniczyć maksymalnie pięciu graczy, z których jeden używa zestawu VR, a pozostali czterej gracze korzystają z bezprzewodowych kontrolerów DUALSHOCK®4.

 

Future Lab Program™

Sony przedstawi również „T”: drugi prototyp koncepcyjny powstały w ramach programu badawczo-rozwojowego Future Lab Program™, który ma na celu stworzenie wspólnie z użytkownikami przyszłych stylów życia. Ideą projektu „T” jest, by uzyskiwanie dostępu do informacji odbywało się w bardziej naturalny sposób. „T” może przekształcić blat stołu lub inną powierzchnię w interaktywny wyświetlacz, zmieniając obrazy w reakcji na informacje przekazywane przez dotyk. 1 września w USA rozpocznie się nabór chętnych do testowania „N” — pierwszego prototypu koncepcyjnego stworzonego dzięki Future Lab Program. Szczegółowe wytyczne dla kandydatów można uzyskać pod następującym adresem:

http://www.futurelab.sony.net/N/

Na stoisku Sony znajdą się także produkty, które ujrzały światło dzienne dzięki wewnętrznemu inkubatorowi inicjatyw biznesowych Sony „Seed Acceleration Program”: autonomiczne drony i świadczone w chmurze usługi przetwarzania danych dla celów kontrolno-pomiarowych, które oferuje spółka joint venture Aerosense Inc., jak również nowy zestaw edukacyjny Sony o nazwie „KOOV”, będący przykładem nowego podejścia do nauczania robotyki i programowania.

*Wszystkie wymienione tu nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Sony Corporation lub odpowiednich właścicieli.Na stoisku Sony znajdą się także produkty, które ujrzały światło dzienne dzięki wewnętrznemu inkubatorowi inicjatyw biznesowych Sony „Seed Acceleration Program”: autonomiczne drony i świadczone w chmurze usługi przetwarzania danych dla celów kontrolno-pomiarowych, które oferuje spółka joint venture Aerosense Inc., jak również nowy zestaw edukacyjny Sony o nazwie „KOOV”, będący przykładem nowego podejścia do nauczania robotyki i programowania.

2016091012 / 15.09.2016 / Audio / SONY /

Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Efektowny, 6,2-calowy wyświetlacz panoramiczny 21:9 ułatwiający przeglądanie Internetu i użycie wielu aplikacji System aparatu z trzema obiektywami pozwalający uzyskać twórczy efekt bokeh Akumulator o dużej pojemności (3580 mAh) przystosowany do szybkiego ładowania
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Sony Europe ogłosiło szereg nowych, zaawansowanych telewizorów. W ofercie pojawi się seria Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55" i 65") i A9 (48") oraz dwie serie Full Array LED 4K: XH95 i XH90.
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium
Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty swoich popularnych aparatów kompaktowych o najmniejszy i najlżejszy[vi] na świecie kompakt klasy premium: RX0 II (model DSC-RX0M2). Nowy aparat ma superminiaturową obudowę i jest odporny na wodę/pyłii, uderzenie[vii] i zmiażdżenie[viii] — tak jak jego poprzednik RX0. Do nowości należą natomiast wewnętrzny zapis filmów 4K, nowe rozwiązania stabilizujące obraz przy nagrywaniu filmów oraz przystosowany do pracy pod wodą[ix],ii, odchylany o 180° w górę i 90° w dół ekran LCD.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Firma Sony ogłosiła opracowanie nowej, superszybkiej karty pamięci nowej generacji[ii] CFexpress typu B (CEB-G128), idealnej do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych. Dzięki ogromnej szybkości — do 1700 MB/s przy odczycie — oraz dużej wytrzymałości i niezawodności, nowy nośnik przyczyni się do dalszego rozwoju urządzeń cyfrowych.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Nowy aparat bezlusterkowy APS-C wyróżnia się znakomitą jakością obrazu, zwartą i lekką konstrukcją oraz wieloma zaawansowanymi technologiami z pełnoklatkowych aparatów Sony
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Firma Sony ogłosiła pięć nowych produktów audio o dużej mocy: zestawy muzyczne MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC-V02 oraz głośnik GTK-PG10, idealny na zabawy w plenerze.
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio 
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowego głośnika ze szkła: eleganckiego, przenośnego modelu LSPX-S2 zapewniającego wyjątkową jakość dźwięku.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 7 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kenichiro Yoshida powiedział: „Sony to twórcza firma z branży rozrywkowej. Współpracujemy z twórcami, dzięki którym powstają utwory muzyczne, filmy, programy telewizyjne i gry przyciągające miliardy oczu, uszu i umysłów z całego świata.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Sony rozwija linię Signature Series
Sony rozwija linię Signature Series
Słuchawki douszne IER-Z1R i cyfrowy odtwarzacz muzyki DMP-Z1: nowe modele z linii ekskluzywnych produktów audio zapewniają wyjątkową jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu
Rodzina aparatów kompaktowych Cyber-shot® firmy Sony powiększa się o dwa aparaty podróżnicze z dużym zoomem: DSC-HX99 i DSC-HX95.
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie do oferty słuchawek MDR-Z7M2: następcy cenionego modelu MDR-Z7. Nowe słuchawki oparto na rozwiązaniach z modelu Signature Series MDR-Z1R, takich jak osłona z wzorem inspirowanym ciągiem Fibonacciego czy dostarczany w komplecie symetryczny przewód połączeniowy ⌀4,4 mm.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Firma Sony wprowadza do oferty nowy głośnik SRS-XB501G o dużej mocy, przeznaczony dla osób kochających mocny bas i wspaniałą atmosferę podczas zabaw w gronie przyjaciół.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Firma Sony wprowadza do oferty nowe słuchawki sportowe WF-SP900. Pozwalają one słuchać muzyki nie tylko bez żadnych przewodów, ale i bez smartfona, przez co idealnie sprawdzają w czasie ćwiczeń. Całkowicie bezprzewodowa konstrukcja oznacza pełną swobodę ruchów i maksymalny komfort przy słuchaniu ulubionych utworów w słuchawkach dousznych.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Rodzina wysoko ocenianych słuchawek Sony 1000X powiększa się o kolejny model z pałąkiem na głowę i okrywającymi uszy nausznikami: WH-1000XM3. Zachowano w nim wszystkie właściwości wcześniejszego modelu WH-1000XM2, do których dodano wiele ważnych ulepszeń, w tym udoskonalony system redukcji hałasu.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Zwiększając różnorodność swojej oferty samochodowego sprzętu audio, firma Sony wprowadza nowy radioodtwarzacz XAV-AX3005DB. Jest on wyposażony we wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezstresowej jazdy, w tym duży, czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,95".
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na supernowoczesne, należące do nowej serii MASTER telewizory Sony OLED AF9 i LCD ZF9 ze specjalnym „trybem kalibracji aplikacji Netflix”; planowany początek dostaw do sklepów to druga połowa września 2018 r.
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie kart SD UHS-II z serii SF-G w wersji TOUGH. Stanowią one innowację w dziedzinie nośników danych i spełnią potrzeby fotografów, dla których pierwszorzędne znaczenie ma ochrona zdjęć na kartach SD wyjętych z aparatu. Nowa seria SF-G w wersji TOUGH łączy największą na świecie prędkość odczytu i zapisu z bardzo mocną konstrukcją, zapewniającą wytrzymałość na zginanie do 180 N i odporność na upadek z wysokości do 5 metrów.
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu wysokowydajnych kart pamięci CFast, zaprojektowanych dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i wideofilmowaniem. Karty CFast z nowej serii G stanowią odpowiedź na nieustannie rosnące możliwości zaawansowanych aparatów cyfrowych oraz kamer studyjnych 4K. Ich wyróżnikiem jest wyjątkowa szybkość przesyłania danych: do 510 MB/s przy zapisie i do 530 MB/s przy odczycie.[i]
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

INTEL
Spis firm


INTEL


PANASONIC


BOSCH


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


LEM


Tektronix


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


GLOBUS


TESCO


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendarz
ELEKTRO 2020, MOSKWA, Rosja, 8.6.-11.6.2020
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813