Spis firm
 

INTEL
 

PANASONIC
 

BOSCH
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

LEM
 

Tektronix
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Ochrona
Telewizory
Audio
Telefony komórkowe
Komputery
Notebooki
Tablety
Drukarki
Monitory
Zegarki
Projektory
Okulary
Aparaty fotograficzne
Myjki
Lodówki
Pralki
Odkurzacze
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, wystawy, szkolenia
Wideoteka
Różne
Sony Xperia L4
 
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetla
Galaxy Z Flip
 
Przyszłość zmienia kształt: wyznaczaj tr
Galaxy XCover Pro
 
Samsung prezentuje Galaxy XCover Pro: wy
Portable SSD T7 Touch
 
CES 2020 – Samsung prezentuje przenośny
RX0 II
 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejs
α6400
 
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic opracowuje dwa modele pierwsze
IER-Z1R
 
Sony rozwija linię Signature Series

Idealna harmonia dźwięków - nowa seria produktów audio Signature Series

Idealna harmonia dźwięków - nowa seria produktów audio Signature Series

Sony wprowadza nowe produkty audio Signature Series, które wykraczają poza dotychczasowe granice dźwięku • Signature Series to rodzina produktów, w którą wchodzą słuchawki audio, odtwarzacze Walkman® i wzmacniacz słuchawkowy • Produkty charakteryzuje wyjątkowa jakość dźwięku Hi-Res Audio, niezwykła dbałość o detale i najwyższa jakość użytych materiałów

  • Signature Series to rodzina produktów, w którą wchodzą słuchawki audio, odtwarzacze Walkman® i wzmacniacz słuchawkowy
  • Produkty charakteryzuje wyjątkowa jakość dźwięku Hi-Res Audio, niezwykła dbałość o detale i najwyższa jakość użytych materiałów

Rodzina Signature Series, została zaprojektowana z myślą o miłośnikach dźwięku i pokazuje doskonałość produktów audio firmy Sony. Wchodzące w jej skład słuchawki, odtwarzacze Walkman® i wzmacniacz słuchawkowy współpracują ze sobą i zapewniają dźwięk o najwyższej jakości.

70-lecie działalności Sony było okazją do podsumowania wybitnych osiągnięć w dziedzinie produkcji urządzeń audio, w tym znanych na całym świecie odtwarzaczy Walkman®. Z okazji jubileuszu, zespół konstruktorów i projektantów Sony stworzył serię najwyższej klasy produktów zapewniających maksymalną czystość dźwięku, która od lat stanowi wizytówkę firmy. Dźwięk o wysokiej rozdzielczości oraz nowatorskie połączenie technologii analogowej i cyfrowej gwarantują użytkownikom Signature Series najlepsze możliwe wrażenia słuchowe.

Nowe produkty audio od Sony pozwalają w pełni docenić kunszt wykonawców i wiernie oddają całe spektrum dźwięków - zarówno delikatny pogłos utrzymujący się przez chwilę po umilknięciu orkiestry, jak i klimat rozpalającego emocje koncertu live. Signature Series wynosi dźwięk na nowy, niespotykany dotąd poziom i zmienia jego percepcję: słuchanie staje się odczuwaniem.

Cała rodzina produktów Signature Series została wyposażona w nowe, symetryczne złącze o średnicy 4,4 mm. Firma Sony znana jest z tego, że nieustannie poszukuje materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych zapewniających najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku i Signature Series jest kolejnym przykładem tego niekonwencyjnego podejścia do projektowania. Naturalne kształty każdego z detali oraz dobór materiałów są wyrazem dbałości projektantów i pokazują ich dążenie do osiągnięcia znakomitej jakości.

Klimat i detale muzyczne

Słuchawki MDR-Z1R wyróżniają się bardzo szerokim pasmem przenoszenia, które przy słuchaniu nagrań o wysokiej rozdzielczości osiąga 120 kHz. W rezultacie użytkownik otrzymuje doskonałe brzmienie i naturalną, otwartą przestrzeń dźwiękową rozszerzaną dodatkowo przez 70-milimetrowy przetwornik akustyczny. Wyjątkowy dźwięk to również zasługa kontrolowanego przepływu powietrza w przetworniku i wytwarzanych w nim fal płaskich.

Przemyślana konstrukcja i najlepsze materiały wytwarzanie w rzemieślniczej manufakturze – takie przymioty nie pozostawiają wątpliwości, że produkowane w Japonii słuchawki zapewnią użytkownikom najlepsze doznania muzyczne. Co więcej, inspiracją dla projektu osłony był ciąg Fibonacciego, z którym można się spotkać także w przyrodzie[1]. Specjalny otwór wyrównawczy ogranicza zniekształcenia barwy dźwięku do minimum oraz zapewnia wierną reprodukcję źródeł o wysokiej rozdzielczości. Dzięki tłumiącej niepożądane rezonanse obudowie dźwięk zyskuje głębię i precyzję.

Ekskluzywny charakter słuchawek widać w każdym detalu: od ergonomicznych nauszników z prawdziwej skóry, przez lekki pałąk na głowę ze stopu tytanu β, aż po ochraniacz obudowy wykonany ze stalowej siatki.

Finezyjne symbole

Walkman® to produkt-ikona. Jego dzisiejszym wcieleniem jest flagowa seria WM1, którą tworzą modele NW-WM1Z i NW-WM1A. Te cyfrowe odtwarzacze muzyki dostarczają słuchaczowi nadzwyczajnych wrażeń i potrafią odtworzyć każdy plik muzyczny bez względu na jego jakość. Nowa technologia DSEE HX™ pozwala ponadto wybrać jeden z pięciu trybów określających rodzaj słuchanej muzyki — standardowy, głos kobiecy, głos męski, perkusja lub instrumenty smyczkowe — i na tej podstawie precyzyjnie interpoluje pliki o mniejszej przepływności, które zaczynają brzmieć w sposób zbliżony do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Nowe modele Walkman® mogą więc czysto i dokładnie odtwarzać muzykę oraz zapewnić zrównoważone brzmienie.

W produktach audio kluczem do uzyskania wysokiej jakości dźwięku jest właściwy projekt. Obudowa modelu WM1Z wykonana jest z pozłacanej miedzi beztlenowej i sama w sobie stanowi przykład perfekcyjnej inżynierii Sony. Z podobną dbałością o szczegóły zaprojektowane zostały wszystkie pozostałe elementy odtwarzacza.

Menu produktu jest przyjazne dla użytkownika i pozwala na szybki wybór różnych trybów zapewniających najlepsze brzmienie słuchanej muzyki. Optymalny dźwięk to także zasługa szeregu rozwiązań takich jak zoptymalizowany tor audio czy sterowanie zegarem. W modelu WM1Z wzmacniacz i wyjście słuchawkowe są połączone czterożyłowym przewodem w oplocie, który został zaprojektowany wspólnie z firmą KIMBER KABLE®.

Odtwarzacz jest ponadto wyposażony w rozwiązania bezprzewodowe: Bluetooth® i LDAC™, które umożliwią odtwarzanie muzyki z różnych źródeł.

Ponadto, zasilacz sekcji wzmacniacza zawiera nowo opracowane kondensatory FT CAP (polimerowe), które gwarantują precyzyjny bas oraz zwiększoną klarowność partii wokalnych i instrumentalnych.

Zwolennicy eleganckiego, aluminiowego wykończenia mogą wybrać model NW-WM1A. Cechuje go mała rezystancja obudowy, która ułatwia uzyskanie wyraźnego i mocnego basu. W tym przypadku elementem łączącym wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym jest specjalny przewód z miedzi beztlenowej, zapewniający wyjątkowo intensywny dźwięk.

Wysoka jakość wzmocnienia

Czysty, dynamiczny dźwięk wzmacniacza słuchawkowego TA-ZH1ES poprawi brzmienie każdych słuchawek. Urządzenie to wyznacza nowe standardy i umożliwia reprodukcję zaawansowanych formatów Hi-Res Audio (do DSD 22,4 MHz oraz PCM 768 kHz/32 bity), zapewniając maksymalną melodyjność dźwięku.

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowo-analogowy łączy w sobie najlepsze cechy cyfrowego wzmacniacza Sony S-Master HX™ i wzmacniaczy analogowych, dzięki czemu oferuje precyzyjny dźwięk i niski poziom zniekształceń.

Nowo opracowana podstawa montażowa Frame/Beam/Wall (FBW) stanowi rozwinięcie podstawy FB wykorzystywanej przez Sony w produktach klasy ES. Nowym elementem jest ścianka z tłoczonego i wygładzanego aluminium, która nadaje obudowie sztywność niezbędną do tłumienia niepożądanych wibracji. Kolejnym elementem eliminującym rezonans i wibracje w celu zapewnienia idealnego dźwięku jest panel o specjalnych właściwościach akustycznych.

Wzmacniacz ZH1ES został wyposażony w nową wersję technologii DSEE HX oraz systemu remasteringu DSD, który przekształca sygnały źródłowe PCM na format DSD 11,2 MHz, co pozwala na zachowanie klimatu oryginalnego nagrania.

Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na zgodność wzmacniacza z różnorodnymi urządzeniami. Produkt ten działa wprawdzie najlepiej w połączeniu z nowymi słuchawkami Z1R i odtwarzaczem WM1Z/WM1A, ale współpracuje również z innymi produktami. Wejścia sygnału, szereg wyjść symetrycznych oraz gniazda sygnału niesymetrycznego pozwalają uzyskać bardzo wysoką jakość dźwięku w różnego rodzaju słuchawkach.

Słuchawki i odtwarzacze Walkman® Signature Series pojawią się w sklepach w październiku 2016 r. Wzmacniacz dołączy do nich w listopadzie.

[1] Istnieje wiele przykładów występowania ciągu Fibonacciego w naturze. Jednym z nich jest ułożenie pestek w słoneczniku. Tworzą one spirale zgodnie z regułą Fibonacciego Zapewnia to ich równomierny rozkład i maksymalne wypełnienie.

2016091015 / 30.09.2016 / Audio / SONY /

Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Efektowny, 6,2-calowy wyświetlacz panoramiczny 21:9 ułatwiający przeglądanie Internetu i użycie wielu aplikacji System aparatu z trzema obiektywami pozwalający uzyskać twórczy efekt bokeh Akumulator o dużej pojemności (3580 mAh) przystosowany do szybkiego ładowania
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Sony Europe ogłosiło szereg nowych, zaawansowanych telewizorów. W ofercie pojawi się seria Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55" i 65") i A9 (48") oraz dwie serie Full Array LED 4K: XH95 i XH90.
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium
Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty swoich popularnych aparatów kompaktowych o najmniejszy i najlżejszy[vi] na świecie kompakt klasy premium: RX0 II (model DSC-RX0M2). Nowy aparat ma superminiaturową obudowę i jest odporny na wodę/pyłii, uderzenie[vii] i zmiażdżenie[viii] — tak jak jego poprzednik RX0. Do nowości należą natomiast wewnętrzny zapis filmów 4K, nowe rozwiązania stabilizujące obraz przy nagrywaniu filmów oraz przystosowany do pracy pod wodą[ix],ii, odchylany o 180° w górę i 90° w dół ekran LCD.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Firma Sony ogłosiła opracowanie nowej, superszybkiej karty pamięci nowej generacji[ii] CFexpress typu B (CEB-G128), idealnej do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych. Dzięki ogromnej szybkości — do 1700 MB/s przy odczycie — oraz dużej wytrzymałości i niezawodności, nowy nośnik przyczyni się do dalszego rozwoju urządzeń cyfrowych.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Nowy aparat bezlusterkowy APS-C wyróżnia się znakomitą jakością obrazu, zwartą i lekką konstrukcją oraz wieloma zaawansowanymi technologiami z pełnoklatkowych aparatów Sony
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Firma Sony ogłosiła pięć nowych produktów audio o dużej mocy: zestawy muzyczne MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC-V02 oraz głośnik GTK-PG10, idealny na zabawy w plenerze.
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio 
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowego głośnika ze szkła: eleganckiego, przenośnego modelu LSPX-S2 zapewniającego wyjątkową jakość dźwięku.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 7 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kenichiro Yoshida powiedział: „Sony to twórcza firma z branży rozrywkowej. Współpracujemy z twórcami, dzięki którym powstają utwory muzyczne, filmy, programy telewizyjne i gry przyciągające miliardy oczu, uszu i umysłów z całego świata.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Sony rozwija linię Signature Series
Sony rozwija linię Signature Series
Słuchawki douszne IER-Z1R i cyfrowy odtwarzacz muzyki DMP-Z1: nowe modele z linii ekskluzywnych produktów audio zapewniają wyjątkową jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu
Rodzina aparatów kompaktowych Cyber-shot® firmy Sony powiększa się o dwa aparaty podróżnicze z dużym zoomem: DSC-HX99 i DSC-HX95.
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie do oferty słuchawek MDR-Z7M2: następcy cenionego modelu MDR-Z7. Nowe słuchawki oparto na rozwiązaniach z modelu Signature Series MDR-Z1R, takich jak osłona z wzorem inspirowanym ciągiem Fibonacciego czy dostarczany w komplecie symetryczny przewód połączeniowy ⌀4,4 mm.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Firma Sony wprowadza do oferty nowy głośnik SRS-XB501G o dużej mocy, przeznaczony dla osób kochających mocny bas i wspaniałą atmosferę podczas zabaw w gronie przyjaciół.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Firma Sony wprowadza do oferty nowe słuchawki sportowe WF-SP900. Pozwalają one słuchać muzyki nie tylko bez żadnych przewodów, ale i bez smartfona, przez co idealnie sprawdzają w czasie ćwiczeń. Całkowicie bezprzewodowa konstrukcja oznacza pełną swobodę ruchów i maksymalny komfort przy słuchaniu ulubionych utworów w słuchawkach dousznych.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Rodzina wysoko ocenianych słuchawek Sony 1000X powiększa się o kolejny model z pałąkiem na głowę i okrywającymi uszy nausznikami: WH-1000XM3. Zachowano w nim wszystkie właściwości wcześniejszego modelu WH-1000XM2, do których dodano wiele ważnych ulepszeń, w tym udoskonalony system redukcji hałasu.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Zwiększając różnorodność swojej oferty samochodowego sprzętu audio, firma Sony wprowadza nowy radioodtwarzacz XAV-AX3005DB. Jest on wyposażony we wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezstresowej jazdy, w tym duży, czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,95".
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na supernowoczesne, należące do nowej serii MASTER telewizory Sony OLED AF9 i LCD ZF9 ze specjalnym „trybem kalibracji aplikacji Netflix”; planowany początek dostaw do sklepów to druga połowa września 2018 r.
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie kart SD UHS-II z serii SF-G w wersji TOUGH. Stanowią one innowację w dziedzinie nośników danych i spełnią potrzeby fotografów, dla których pierwszorzędne znaczenie ma ochrona zdjęć na kartach SD wyjętych z aparatu. Nowa seria SF-G w wersji TOUGH łączy największą na świecie prędkość odczytu i zapisu z bardzo mocną konstrukcją, zapewniającą wytrzymałość na zginanie do 180 N i odporność na upadek z wysokości do 5 metrów.
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu wysokowydajnych kart pamięci CFast, zaprojektowanych dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i wideofilmowaniem. Karty CFast z nowej serii G stanowią odpowiedź na nieustannie rosnące możliwości zaawansowanych aparatów cyfrowych oraz kamer studyjnych 4K. Ich wyróżnikiem jest wyjątkowa szybkość przesyłania danych: do 510 MB/s przy zapisie i do 530 MB/s przy odczycie.[i]
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

INTEL
Spis firm


INTEL


PANASONIC


BOSCH


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


LEM


Tektronix


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


GLOBUS


TESCO


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendarz
ELEKTRO 2020, MOSKWA, Rosja, 8.6.-11.6.2020
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813