Spis firm
 

INTEL
 

PANASONIC
 

BOSCH
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

LEM
 

Tektronix
 

MENCOM
 

Analog Devices
HomePage
Ochrona
Telewizory
Audio
Telefony komórkowe
Komputery
Notebooki
Tablety
Drukarki
Monitory
Zegarki
Projektory
Okulary
Aparaty fotograficzne
Myjki
Lodówki
Pralki
Odkurzacze
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, wystawy, szkolenia
Wideoteka
Różne
Sony Xperia L4
 
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetla
Galaxy Z Flip
 
Przyszłość zmienia kształt: wyznaczaj tr
Galaxy XCover Pro
 
Samsung prezentuje Galaxy XCover Pro: wy
Portable SSD T7 Touch
 
CES 2020 – Samsung prezentuje przenośny
RX0 II
 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejs
α6400
 
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
LUMIX S1R
 
Panasonic opracowuje dwa modele pierwsze
IER-Z1R
 
Sony rozwija linię Signature Series

Zabawa w każdym miejscu — przy muzyce z bezprzewodowych głośników i słuchawek Sony EXTRA BASS™

Zabawa w każdym miejscu — przy muzyce z bezprzewodowych głośników i słuchawek Sony EXTRA BASS™

Produkty Sony z rodziny EXTRA BASS™ są stworzone do reprodukcji potężnego dźwięku z ogromną dawką basu, dobrze znanego bywalcom klubów. Obecnie w rodzinie tej pojawią się cztery nowe, przenośne głośniki bezprzewodowe w różnych rozmiarach i kolorach. Łączy je jedno: unikatowa technologia EXTRA BASS, tworząca imprezową atmosferę poprzez połączenie mocnego dźwięku, grzmiącego basu i efektów świetlnych[ii].

Nowe głośniki rozkręcą zabawę nie tylko w domu, ale i na powietrzu — a dzięki akumulatorom[iii] pozwalającym na maksymalnie 24 godziny pracy z łatwością dotrwają do końca imprezy. W zapewnieniu niezapomnianych przeżyć pomogą także nowe, intensywne efekty świetlne synchronizowane z rytmem muzyki, efekty DJ[iv] do nadawania zabawie indywidualnego charakteru oraz wodoodporna konstrukcja. Funkcja Wireless Party Chain[v] pozwala stworzyć zestaw złożony z maksymalnie 10 takich głośników[vi] — i znaleźć się w oku muzycznego cyklonu. Aby uzyskać rozległy efekt stereofoniczny, można natomiast połączyć w parę dwa jednakowe głośniki przy użyciu funkcji Speaker Add.

Dla zwolenników zabawy w bardziej osobistym wymiarze przeznaczone są słuchawki bezprzewodowe EXTRA BASS. Reprodukują one równie mocny bas wprost do uszu — bez ryzyka zaplątania się w przewody.

Feeria świateł

Konstruktorzy Sony przenieśli popularne na imprezach efekty świetlne do mniejszych głośników. Połączenie różnych źródeł światła zmieniającego się w rytm ulubionego nagrania sprawia, że nawet w domu można poczuć się jak na koncercie. Model SRS-XB40 wyposażono w prawdziwie klubowe efekty, na które składają się świecące linie diod LED na obwodzie, stroboskop i oświetlenie głośnika. Linijki diod rozjaśniają się różnymi schematami kolorów: od czystej bieli po wszystkie barwy tęczy. Model SRS-XB30 zawiera podobne, wielokolorowe linie i stroboskop, a głośnik XB20 jest wyposażony w jednokolorowe linie świetlne, dopasowane do barwy samego urządzenia.

Doskonała zabawa zgodna z własnym gustem

W stworzeniu sobie i gościom idealnych warunków zabawy pomaga aplikacja Sony SongPal[vii]. Pełni ona funkcję pilota sterującego funkcjami odtwarzania, oświetleniem, trybami dźwięku i łączeniem głośników w większe zestawy. Nowością w głośnikach bezprzewodowych na rok 2017 jest możliwość dodania aplikacji Fiestable, pozwalającej użytkownikom modelu SRS-XB40 dodawać do muzyki efekty DJ i zmieniać kolory prostym ruchem ręki.

Wszystkie modele są bardzo poręczne i wyposażone w łącze Bluetooth® oraz technologię NFC. Można je ustawiać na różne sposoby, poziomo albo pionowo[viii], i z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Muzyka dzień i noc

Głośnik SRS-XB40 — najmocniejszy, największy i najbardziej zaawansowany ze wszystkich czterech modeli, może grać bez ładowania przez pełne 24 godziny. Na tyle samo czasu wystarcza akumulator nieco mniejszego modelu SRS-XB30 — doskonałego na zabawę w domu lub zorganizowania minifestiwalu. Użytkownicy głośników bezprzewodowych EXTRA BASS nie muszą się też obawiać niespodziewanego wyłączenia zasilania — o kończącym się zapasie energii w akumulatorze poinformuje ich specjalny komunikat głosowy[ix].

Wodoodporne modele dla miłośników przygód

Głośnik bezprzewodowy SRS-XB20 jest nieznacznie mniejszy od dwóch poprzednich modeli, ale nie ustępuje im jakością wykonania. Wszystkie trzy urządzenia są wodoodporne: spełniają wymogi dla klasy ochrony IPX5, co w praktyce oznacza odporność na padający deszcz i wodę pryskającą z basenu.

Mały, ale mocny modelSRS-XB10 nadaje zupełnie nowe znaczenie muzyce „w ruchu”. Na niedużej obudowie urządzenia znajduje się silikonowy pasek, który pełni funkcję podstawki i pomaga skierować dźwięk w żądaną stronę. Tryb pionowy, w którym emisja dźwięku odbywa się we wszystkich kierunkach, doskonale sprawdza się przy słuchaniu w gronie przyjaciół. W trybie poziomym muzyka jest kierowana prosto do uszu.

Silikonowy pasek modelu XB10 można zaczepić na innym przedmiocie, aby przez cały czas być blisko dźwięku EXTRA BASS. Ułatwia to słuchanie muzyki w czasie jazdy rowerem, w namiocie, a nawet podczas górskich wycieczek z plecakiem.

Sam na sam z basem

Kto chce zachować mocny bas dla siebie, ma do wyboru dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych z technologią EXTRA BASS: MDR-XB950N1 i MDR-XB950B1. Oba urządzenia umożliwiają strumieniową transmisję dźwięku przez łącze Bluetooth®, a dzięki technologii NFC (Near Field Communications) pozwalają jednym dotknięciem nawiązać łączność bezprzewodową.

Wyróżnikiem modelu XB950N1 jest technologia osłabiania zewnętrznych hałasów, pozwalająca słyszeć tylko to, co ważne: muzykę z mocnym basem.

Wiosną 2017 r. pojawi się nowa aplikacja „Sony | Headphones Connect”, służąca do personalizacji muzyki w słuchawkach Sony. Pozwoli ona między innymi na wybór różnych środowisk dźwiękowych EXTRA BASS, takich jak Arena, Klub, Sala koncertowa czy Scena w plenerze. Łatwo będzie też przełączać tryby wzmacniania basu. W rezultacie użytkownik będzie mógł dokładnie dobrać głośność i głębię basów do własnych upodobań.

„Prywatna impreza zamknięta” z użyciem słuchawek może się odbyć praktycznie w każdym miejscu. Akumulator modelu XB950N1 wystarcza na 22 godziny słuchania, a modelu XB950B1 na 18 godzin.

Oba modele są również wyposażone w mikrofon i odpowiednie profile łączności Bluetooth®, zatem po sparowaniu z telefonem można swobodnie prowadzić rozmowę, bez skrępowanych rąk. Aby odebrać telefon, wystarczy nacisnąć przycisk na nauszniku; ponownie naciśnięcie spowoduje zakończenie rozmowy i automatyczne wznowienie muzyki.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB40, dostępny w wersji niebieskiej, czerwonej i czarnej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB30, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej i białej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB20, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej i białej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB10, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej, białej i żółtej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Słuchawki bezprzewodowe EXTRA BASS MDR-XB950N1, dostępne w wersji czarnej i zielonej, trafią do sprzedaży w marcu 2017 r.

[i] Dotyczy głośników bezprzewodowych spełniających wymogi dla klasy ochrony IPX5

[ii] Z wyjątkiem modelu XB10

[iii] 24 godziny pracy w modelach SRS-XB40 i XB30, 12 godzin w XB20 i 16 godzin w XB10

[iv] Tylko w modelu XB40

[v]Dowolna kombinacja modeli XB40/XB30/XB20

[vi] Z serii głośników bezprzewodowych Sony EXTRA BASS na rok 2017

[vii] Z wyjątkiem modelu XB10

[viii] Model XB20 jest przeznaczony do pracy poziomo

[ix] Z wyjątkiem modelu XB10                   

2017010503 / 15.01.2017 / Audio / SONY /

Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Nowy smartfon Sony Xperia™ L4: wyświetlanie w formacie 21:9, intensywne wrażenia i elegancki wygląd
Efektowny, 6,2-calowy wyświetlacz panoramiczny 21:9 ułatwiający przeglądanie Internetu i użycie wielu aplikacji System aparatu z trzema obiektywami pozwalający uzyskać twórczy efekt bokeh Akumulator o dużej pojemności (3580 mAh) przystosowany do szybkiego ładowania
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Sony Europe ogłosiło szereg nowych, zaawansowanych telewizorów. W ofercie pojawi się seria Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55" i 65") i A9 (48") oraz dwie serie Full Array LED 4K: XH95 i XH90.
.....
Sony ogłasza nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K z zaawansowanymi rozwiązaniami audiowizualnymi
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium 
Nowy Sony RX0 II: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat ultrakompaktowy klasy premium
Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty swoich popularnych aparatów kompaktowych o najmniejszy i najlżejszy[vi] na świecie kompakt klasy premium: RX0 II (model DSC-RX0M2). Nowy aparat ma superminiaturową obudowę i jest odporny na wodę/pyłii, uderzenie[vii] i zmiażdżenie[viii] — tak jak jego poprzednik RX0. Do nowości należą natomiast wewnętrzny zapis filmów 4K, nowe rozwiązania stabilizujące obraz przy nagrywaniu filmów oraz przystosowany do pracy pod wodą[ix],ii, odchylany o 180° w górę i 90° w dół ekran LCD.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Firma Sony ogłosiła opracowanie nowej, superszybkiej karty pamięci nowej generacji[ii] CFexpress typu B (CEB-G128), idealnej do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych. Dzięki ogromnej szybkości — do 1700 MB/s przy odczycie — oraz dużej wytrzymałości i niezawodności, nowy nośnik przyczyni się do dalszego rozwoju urządzeń cyfrowych.
.....
Sony opracowuje kartę pamięci CFexpress typu B o bardzo dużych prędkościach odczytu (do 1700 MB/s[i] ) i zapisu (do 1480 MB/s[i])
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Sony ogłasza aparat bezlusterkowy α6400 nowej generacji, wyposażony w funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking” oraz najszybszy na świecie system AF
Nowy aparat bezlusterkowy APS-C wyróżnia się znakomitą jakością obrazu, zwartą i lekką konstrukcją oraz wieloma zaawansowanymi technologiami z pełnoklatkowych aparatów Sony
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Firma Sony ogłosiła pięć nowych produktów audio o dużej mocy: zestawy muzyczne MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC-V02 oraz głośnik GTK-PG10, idealny na zabawy w plenerze.
.....
Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio 
Sony prezentuje głośnik ze szkła: źródło czystego jak kryształ dźwięku Hi-Res Audio
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowego głośnika ze szkła: eleganckiego, przenośnego modelu LSPX-S2 zapewniającego wyjątkową jakość dźwięku.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 7 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kenichiro Yoshida powiedział: „Sony to twórcza firma z branży rozrywkowej. Współpracujemy z twórcami, dzięki którym powstają utwory muzyczne, filmy, programy telewizyjne i gry przyciągające miliardy oczu, uszu i umysłów z całego świata.
.....
Sony na targach CES 2019: prezentacja najnowszych produktów i przedstawienie działalności spółek z branży rozrywkowej
Sony rozwija linię Signature Series
Sony rozwija linię Signature Series
Słuchawki douszne IER-Z1R i cyfrowy odtwarzacz muzyki DMP-Z1: nowe modele z linii ekskluzywnych produktów audio zapewniają wyjątkową jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu
Rodzina aparatów kompaktowych Cyber-shot® firmy Sony powiększa się o dwa aparaty podróżnicze z dużym zoomem: DSC-HX99 i DSC-HX95.
.....
Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo 
Sony MDR-Z7M2: luksusowe słuchawki oddające klimat muzyki na żywo
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie do oferty słuchawek MDR-Z7M2: następcy cenionego modelu MDR-Z7. Nowe słuchawki oparto na rozwiązaniach z modelu Signature Series MDR-Z1R, takich jak osłona z wzorem inspirowanym ciągiem Fibonacciego czy dostarczany w komplecie symetryczny przewód połączeniowy ⌀4,4 mm.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Firma Sony wprowadza do oferty nowy głośnik SRS-XB501G o dużej mocy, przeznaczony dla osób kochających mocny bas i wspaniałą atmosferę podczas zabaw w gronie przyjaciół.
.....
Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją
Firma Sony wprowadza do oferty nowe słuchawki sportowe WF-SP900. Pozwalają one słuchać muzyki nie tylko bez żadnych przewodów, ale i bez smartfona, przez co idealnie sprawdzają w czasie ćwiczeń. Całkowicie bezprzewodowa konstrukcja oznacza pełną swobodę ruchów i maksymalny komfort przy słuchaniu ulubionych utworów w słuchawkach dousznych.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Rodzina wysoko ocenianych słuchawek Sony 1000X powiększa się o kolejny model z pałąkiem na głowę i okrywającymi uszy nausznikami: WH-1000XM3. Zachowano w nim wszystkie właściwości wcześniejszego modelu WH-1000XM2, do których dodano wiele ważnych ulepszeń, w tym udoskonalony system redukcji hałasu.
.....
Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem
Zwiększając różnorodność swojej oferty samochodowego sprzętu audio, firma Sony wprowadza nowy radioodtwarzacz XAV-AX3005DB. Jest on wyposażony we wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezstresowej jazdy, w tym duży, czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,95".
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na supernowoczesne, należące do nowej serii MASTER telewizory Sony OLED AF9 i LCD ZF9 ze specjalnym „trybem kalibracji aplikacji Netflix”; planowany początek dostaw do sklepów to druga połowa września 2018 r.
.....
Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Sony wprowadza najbardziej wytrzymałą i najszybszą na świecie kartę SD
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie kart SD UHS-II z serii SF-G w wersji TOUGH. Stanowią one innowację w dziedzinie nośników danych i spełnią potrzeby fotografów, dla których pierwszorzędne znaczenie ma ochrona zdjęć na kartach SD wyjętych z aparatu. Nowa seria SF-G w wersji TOUGH łączy największą na świecie prędkość odczytu i zapisu z bardzo mocną konstrukcją, zapewniającą wytrzymałość na zginanie do 180 N i odporność na upadek z wysokości do 5 metrów.
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu wysokowydajnych kart pamięci CFast, zaprojektowanych dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i wideofilmowaniem. Karty CFast z nowej serii G stanowią odpowiedź na nieustannie rosnące możliwości zaawansowanych aparatów cyfrowych oraz kamer studyjnych 4K. Ich wyróżnikiem jest wyjątkowa szybkość przesyłania danych: do 510 MB/s przy zapisie i do 530 MB/s przy odczycie.[i]
.....
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

INTEL
Spis firm


INTEL


PANASONIC


BOSCH


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


LEM


Tektronix


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


GLOBUS


TESCO


EURONICS


ALZA


OBI
Kalendarz
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813